Rocznica Poświęcenia Kościoła

26.10.2014

Do piątku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17.30.

W czwartek od 16.00. do 18.00. okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych i pierwszym piątkiem.

W sobotę  1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Kościele  o godz. 7.00.i 9.00.  Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30. i 18.00.

Na  cmentarzu Msze św. o godz. 11.00 i 14.00.

O godz. 19.00. na cmentarzu  modlitwa różańcowa za zmarłych.

W niedzielę  2 listopada Dzień Zaduszny- Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w kościele  o godz. 7.00.  9.00. i 18.00.  i na cmentarzu o godz. 11.00. i 14.00

Na Borze: 1.XI. Msza św. o 10.00

2.XI. Msza św. z procesją na cmentarz o 15.00.

W dzisiejszą Rocznicę Poświęcenia Kościoła pragniemy podziękować wszystkim, którzy swoją modlitwą, pracą i ofiarami pieniężnymi troszczą się o naszą Świątynię – Bóg zapłać!

W ostatnim czasie zostały wykonane metalowe schody prowadzące do  figury naszego patrona św. Andrzeja. Kwesta  1 i 2 listopada  na cmentarzu będzie przeznaczona na ten cel.

Odpusty za zmarłych:

- Wierni, którzy 1 i 2 listopada nawiedzą kościół lub kaplicę , mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę”, oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego.

- Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśccu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, a w inne dni roku cząstkowy.

Polecamy lekturę prasy katolickiej i życzymy wszystkim wiele łask Bożych na cały tydzień.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 88622