Ogłoszenia parafialne

 
 


 

 

                                                                                                                            

                                                    Ogłoszenia duszpasterskie                  24.06.2018r.

                                                 12  NIEDZIELA  ZWYKŁA

         Dziękując Bogu za czas wizytacji kanonicznej dziękujemy także wszystkim, którzy szczególnie zaangażowali się w jej przeprowadzenie. Celem wizytacji jest umocnienie naszej wiary w zbawienie udzielane nam przez Boga nie indywidualnie i oddzielnie ale we wspólnocie wiary, którą jest Kościół.  Ks. Biskup Jan Szkodoń przez trzy dni poznawał życie naszej parafii, spotkał się z różnymi grupami a nade wszystko modlił się z nami i udzielał błogosławieństwa z którego tak licznie korzystaliśmy. Mamy ufność i nadzieję na duchowe owoce wizytacji. 

              Kalendarz liturgiczny:

        Dzisiejsza niedziela jest także Uroczystością Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Tak wielu wśród nas nosi Jego imię. Życzymy im szczególnej opieki Patrona i błogosławieństwa Bożego.

        Dzisiejsza Msza wieczorna o 18.00 na cmentarzu.

   Zakończenie adoracji NS dziś o godz. 15 a Litania do Serca Pana Jezusa i 17.45 na cmenatrzu.

       Wspólnota św. Józefa ma spotkanie w środę po nowennie w kościele.

        Za tydzień będzie można nabyć nasze czasopismo Owczarnia.

      W piątek 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dzień odpustu dla kościoła w Borze. Zapraszamy wszystkich na mszę odpustowa w Borze o godzinie 11.00, którą odprawi ks. Paweł Tomala wikariusz Parafii w Pruchnej. Z okazji odpustu  na Borze spowiedź w czwartek o godz. 17.00 W Szaflarach msze święte o 6.30, 9.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Składka jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

        W środę modlitwę różańcową bardzo prosimy by poprowadziła róża św. Jakuba z. Maria Dziadkowiec. Nasze prośby i podziękowania można powierzyć przez ich zapisanie.

          Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dobie zamętu medialnego i kryzysu prawdy jest to ważny środek dla życia w prawdzie.

        Sanktuarium w Ludźmierzu zaprasza chorych i osoby starsze do udziału w Podhalańskim Dniu Chorych w niedzielę 1 lipca. Spowiedź od 14 a msza święta z namaszczeniem o 15.30. 

       We wtorek wieczorem msza za zmarłych w ostatnim roku. W tym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Ludwinę Rączka i Jana Juchę.

                 W czasie wizytacji ksiądz biskup wiele razy zachęcał nas by według możliwości angażować się w modlitwę adoracji Najświętszego Sakramentu. Trwa ona u nas już od ponad 10 lat. Księga Adoracji otwarta na ołtarzu Matki Bożej jest stałym zaproszeniem. Trwanie tej modlitwy zależy od tego czy znajdą się osoby gotowe zadeklarować swoją obecność. Wpisujemy imię i nazwisko oraz czas, który pragniemy ofiarować. Jeżeli to możliwe dokładną godzinę lub czas w ciągu np. tygodnia lub miesiąca. Deklaracje możemy zmieniać w razie potrzeby. Jej niedopełnienie nie jest grzechem. Adorację rozpoczynamy codziennie w Godzinie Miłosierdzia o 15 a kończymy o 18.           

                   

                      

 

 
wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 190223© MATinternet 1999-2018 / Zakopane / Powered by ANTCms