Ogłoszenia parafialne

 
 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

           

                                                   

III NIEDZIELA WIELKANOCNA  15.04.2018

               Dziś Kościół w Polsce po raz dziesiąty przeżywa Niedzielę Biblijną, która otwiera Tydzień Biblijny. Dziękujemy Boga za dar Jego Słowa, które jest światłem naszego życia. By nas zachęcić do otwarcia na Słowo przez czytanie indywidualne i wspólnotowe jest to także Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W tym roku jest to lektura listu św. Pawła do Rzymian. Zapraszamy na godzinę biblijną po Koronce do Miłosierdzia. Nie tylko do słuchania ale i włączenia się w czytanie. Każdy kto może głośno przeczytać kilka wersetów prosimy by zgłosił się do zakrystii by odebrać właściwy fragment. Zapraszamy też w środę o 19 do Sali na plebanii na spotkanie zainteresowanych wspólnym czytaniem Biblii. Nasz udział niech będzie znakiem wdzięczności za dar Słowa Bożego, który rozjaśnia i buduje nasze życie. 
              Dziś poświęcimy na mszy o 11.30 obraz Matki Bożej z Gaudalupe. Zostanie on wprowadzony w całe bogactwo duchowe naszej świątyni. Jego oryginał powstał 12.12.1531 roku w Meksyku. Należy do nielicznej i tajemniczej grupy wizerunków nie uczynionych ludzką ręką. W ostatnim dniu objawień Indianinowi św. Juanowi Diego jako znak prawdziwości Maryja pozostawia swój wizerunek na tilmie rodzaju peleryny. Badania naukowe potwierdzają tajemnicze pochodzenie obrazu jednak najważniejszy jest duchowy owoc objawień. Przyczyniły się do ewangelizacji Ameryki. Przed tym wizerunkiem możemy szczególnie zawierzać Maryi prośbę o wiarę naszych bliskich zwłaszcza kiedy ją utracili. Może nam pomóc gdy czujemy się bezradni by wiarę przekazywać, uczyć jej i głosić. Dziękujemy ofiarodawcom obrazu nie tylko za dar materialny ale za pamięć o parafii na pielgrzymich drogach.  
                  Dziękujemy osobom, które podjęły dzieło Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Za ich wiarę, że moc modlitwy różańcowej może dawać i ratować życie. Nadal można do tej misji się włączyć deklaracje są w zakrystii. 
                   W środę przed nowenną prosimy by  różaniec poprowadziła róża św. Andrzeja. Zelatorka p. Zofia Makuch. Nasze prośby i intencje możemy powierzać przez ich zapisanie
             Księga Adoracji przy ołtarzu Matki Bożej jest zaproszeniem do deklaracji udziału w adoracji. Wpisujemy swoje imię i nazwisko oraz czas, który pragniemy ofiarować. Jeżeli to możliwe dokładną godzinę lub czas w ciągu np. tygodnia lub miesiąca. Deklaracje możemy zmieniać w razie potrzeby. Złamanie deklaracji nie jest nigdy grzechem. Reguły liturgiczne domagają się obecności osób przy wystawieniu Najświętszego Sakramentu. Ich brak i zmniejszanie liczby w pewnych godzinach grozi przynajmniej ograniczaniem daru adoracji.          
           Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. To najbardziej dostępna droga intelektualnego rozwoju i pogłębienia naszej wiary. Prasa jest dostępna na stojakach pod chórem i w kaplicy. 
            Wójt Gminy informuje, że 16.04 tj. w poniedziałek na terenie Szaflar będzie prowadzona zbórka odpadów wielkogabarytowych jak meble, dywany itp. Odpady nalży wystawiać przy drogach publicznych do godziny 8.00 w dniu zbiórki. 
                    
                      

 

                                           


           
wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 184807© MATinternet 1999-2018 / Zakopane / Powered by ANTCms