6 Niedziela Wielkanocna

01.05.2016 R.

Zapraszamy na majowe nabożeństwa codziennie o godz. 17.30.  Po nabożeństwie majowym wieczorna Msza święta.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają „Dni Krzyżowe” – dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy misyjnym krzyżu o godz. 6.30.  i podczas nabożeństwa majowego o godz. 17.30.

Jutro wspomnienie św. Atanazego

We wtorek  3 maja przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski.  Msze św. o godz. 7.00., 9.00. i 18.00.O godz. 9 Msza święta za strażaków i Rodziny Strażackie.

W środę wspomnienie św. Floriana. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci z klas czwartych przed rocznicą pierwszej Komunii św.  Po wieczornej Mszy św. także spotkanie dla Wspólnoty św. Józefa.

W czwartek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka

W piątek Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16.00. do 18.00.

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00.

Na piątkowe  nabożeństwo majowe i wieczorną Mszę św. zapraszamy pierwsze i drugie  klasy gimnazjalne a następnie spotkanie przed bierzmowaniem.

Msza św. w Borze o godz. 15.30. – od godz. 15.00. okazja do spowiedzi.

W najbliższą niedzielę 8 maja w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Msza św. pierwszokomunijna o godz. 11.30.

Pierwsza Spowiedź  święta dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.

6 i 7 czerwca planujemy parafialną pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej. Zapisy w zakrystii. Plan w gablocie i na parafialnej stronie internetowej.

Wszystkim składającym ofiary  na pokrycie kosztów za wykonane  prace w naszej świątyni serdecznie dziękujemy.

Jak wszyscy wiemy, przeżywamy w tym czasie Rok Miłosierdzia. Sakramentalnym wymiarem Bożego Miłosierdzia jest spowiedź święta. W świątyniach o tym sakramencie przypominają nam konfesjonały. W naszym kościele zostały umieszczone dwa konfesjonały, które będą nam służyć dla owocniejszego przeżywania tego sakramentu Bożego Miłosierdzia. W każdym z tych konfesjonałów znajdują się dwa wejścia: jedno dla spowiednika, drugie dla penitenta. Nad drzwiami zostały umieszczone napisy, które wejście przeznaczone jest dla spowiadającego się, a które dla księdza. O obecności spowiednika będzie informować zapalona zielona lampka. Z kolei, o tym, że odbywa się spowiedź będziemy wiedzieć, bowiem nad wejściem dla penitenta palić się będzie wtedy lampka czerwona. Niech te nowe poświęcone przez Księdza Kardynała konfesjonały będą zachętą do częstego spotkania z Jezusem Miłosiernym w Sakramencie Pokuty.

Polecamy lekturę prasy katolickiej i życzymy wiele łask Bożych na nowy tydzień.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 123608