33 Niedziela Zwykła.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

W poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

We wtorek wspomnienie Ofiarowana NMP

W środę wspomnienie św. Cecylii patronki śpiewu kościelnego. Zapraszamy nowe osoby do śpiewu w chórze parafialnym, który bardzo oczekuje wzmocnienia.

W piątek wspomnienie św. męczenników Andrzeja i Towarzyszy

W sobotę św. Katarzyny Aleksandryjskiej patronki Nowego Targu

W najbliższą niedzielę na mszy świętej o 11.30 do wspólnoty ministrantów dołączy 10 kandydatów. Zapraszamy na tę uroczystość rodziców i bliskich.

Przeżywamy dziś ogłoszony przez papieża Franciszka 1 Światowy Dzień  Ubogich. W poprzednią niedzielę jako jałmużnę zebraliśmy 1750 złotych. Także darem dla najbardziej bezbronnych było złożenie 225 podpisów w obronie życie dzieci nienarodzonych. Zapraszamy  do współpracy osoby, które pragną w miarę swoich możliwości zaangażować się w powstanie grupy charytatywnej w naszej parafii. Dzień Ubogich ma odkryć jak Pan Jezus przychodzi do nas w różnych postaciach ubóstwa. I budzi w naszych sercach pragnienie pomocy dla cierpiących biedę materialną, samotności po los ofiar wojen i prześladowań.

Modlitwa za zmarłych jest w samym sercu posługi miłosierdzia. Zapraszamy szczególnie na wypominki w godzinie miłosierdzia, która codziennie otwiera czas adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy wszystkim, którzy na adoracji trwają. Wszyscy jesteśmy zaproszeni by uczyć się tej bliskości Boga w Jezusie. Nawet krótka chwila jest cenna.

Różaniec przed środową nowenną prosimy by poprowadziła róża św. Andrzeja. Zelatorka p. Maria Makuch

Nadal zapraszamy na pielgrzymkę do Mediugorie 24-30 kwietnia. Zapisanych prosimy o wpłacenie zaliczki.

Prasa katolicka podejmuje refleksję nad różnymi postaciami ubóstwa i odpowiedzią miłosierdzia. Gość Niedzielny zawiera nowy kalendarz. Zapraszamy do lektury.

Gmina Szaflary zaprasza na edukację prozdrowotną z zakresy profilaktyki raka piersi w ramach której można się zapisać na bezpłatne badania mammograficzne. Będą wykonywane w Krakowskim Szpitalu im. Jana Pawła II. Badania są całkowicie refundowane, przewidziany jest też bezpłatny transport wraz z poczęstunkiem. Akcja odbędzie się 24.11 tj. piątek według następującego harmonogramu. W Ośrodku Zdrowia w Szaflarach od 13.00 stoisko informacyjno-edukacyjne. Szkolenie z zakresu profilaktyki raka piersi w budynku Remizy OSP Szaflary o godzinie 16. Program dotyczy kobiet od 50 do 69 roku życia.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Wojciecha Mrugałę.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 170865