16 Niedziela Zwykła.

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

W poniedziałek wspomnienie św. Kingi

W wtorek Święto św. Jakuba Apostoła

25.07. to także wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Na Mszy Świętej wieczornej dziękujemy Bogu za bezpieczne podróżowanie i prosimy o błogosławieństwo. Składka w tym dniu zgodnie z prośbą Komisji Episkopatu ds. Misji będzie wsparciem dzieł misyjnych przez zakup środków transportu w akcji 1gr za 1km. Po Mszy poświęcenie wszelkich pojazdów.

W środę wspomnienie świętych Joachima i Anny rodziców NMP

W sobotę wspomnienie św. Marty

Zapraszamy codziennie na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o 15 i Adorację Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy wszystkim, którzy trwają na modlitwie za świat, Kościół i naszą parafię. Msza Święta o godzinie 18. Nie ma Mszy porannych. W środę po Mszy Świętej Nowenna do Madonny Szaflarskiej. Powierzajmy Maryi nasze prośby i podziękowania. Przy wejściu do kaplicy można składać zapisane modlitwy. Spowiedź pół godziny przed Mszą.

W następną niedzielę 30.07 Msza Święta wieczorna o 18 będzie odprawiona na cmentarzu. To szczególny znak życia Kościoła przez więź z naszymi bliskimi zmarłymi, która zwycięża śmierć.

Także w najbliższą niedzielę Zarząd Oddziału Podhalan w Szaflarach zaprasza na Przegląd Zespołów Regionalnych naszej Gminy, który zakończy tradycyjna już VII edycja „Watry Szaflarzańskiej”. Początek o 15 w Kościele Parafialnym.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Znajdziemy tam bogactwo tematów i pomoc w refleksji nad wydarzeniami w naszym świecie. By rozumieć znaki czasu.

Wraz z błogosławieństwem Bożym życzymy pokoju i nadziei w doznawaniu cierpliwości i miłosierdzia Boga. Szczęść Boże na nadchodzący tydzień.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 160547