Ogłoszenia parafialne

 
 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

   


 25 Niedziela Zwykła.

24.09.2017 R.

   

   

    Kalendarz liturgiczny tygodnia: Msza sw dzis o 18 na cmentarzu. Zakonczenie adroracji dzis po Koronce do Bozego Miłosierdzia.

 W poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa

 W środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo. Modlitwę różańcową przed    Nowenną prosimy aby poprowadziła róża św. Rity. Zelatorka pani Krystyna Gał

 W czwartek wspomnienie św. Wacława

 W piątek  święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

W sobotę wspomnienie św. Hieronima

  Od niedzieli 1.10 zapraszamy na różaniec. Codziennie o 17.30. To modlitwa kontemplacji tajemnic Jezusa w szkole Maryi. W objawieniach fatimskich Maryja przypomina, że modlitwa różańcowa ratuje świat i nasze rodziny. Wspólna modlitwa jednej części różańca jest też związana z darem odpustu zupełnego. Dzieci w tym roku będą zbierały obrazki związane z objawieniami MB w Gietrzwałdzie.

    Spotkanie dla rodziców dzieci przed I Komunią Świętą w środę na Nowennie. Później ok.18.45 w sali na plebani.

  Zachęcamy też do codziennej Koronki do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15 i do udziału w Adoracji, która trwa do godziny 18. Także do powierzania naszych próśb i podziękowań w Nowennie do Madonny Szaflarskiej, którą odprawiamy w każdą środę.

     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która czyni naszą wiarę refleksyjną. Za tydzień do nabycia nasz kwartalnik Owczarnia.

    Na pielgrzymkę do Częstochowy i Leśniowa wyruszamy 30 września. Wyjazd o godzinie 5 rano z rynku.  Zapraszamy na pielgrzymkę do Warszawy 14-15 października zapisy w zakrystii.

     Wójt i Sołtys Sołectwa Szaflary zwołuje zebranie wiejskie, które odbędzie się 26 września (wtorek) godz. 19.00 w Sali budynku remizy OSP w Szaflarach w sprawie  podziału finansów funduszu sołeckiego na 2018. Zapraszamy wszystkich mieszkańców.

      Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego wraz ze zmianą proboszcza ustaje kadencja Rady Parafialnej. Na ręce jej przewodniczącego pana Włodzimierza Szczerby dziękujemy wszystkim jej członkom za podjęcie tej służby dla dobra i pożytku kościoła w tym najbliższym nam miejscu. A tym jest Parafia. W przyszłą niedzielę będzie można odebrać karty do głosowania w wyborach do nowej rady na ołtarzach bocznych. Głosowanie w niedzielę 08.10.  przez wrzucenie do urn koło wszystkich drzwi wejściowych kościoła. To ważna forma naszej troski i zaangażowania. Wiary, że zbawiamy się we wspólnocie a nie sami. Także odpowiedzialności by nasza Parafia tętniła życiem ludzkim i Bożym.    

        Życzymy daru błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.  

 Ogłoszenia duszpasterskie 17.09.2017

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki patrona młodzieży na godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie w salce na plebani, młodzież 3 klas gimnazjum przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowana.

W środę o 17.30 bardzo prosimy o poprowadzenie modlitwy różańcowej Róże MB Fatimskiej zelatorka P. Maria Mąka

W czwartek Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty 

W piątek wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej

 W sobotę wspomnienie świętego Ojca Pio z Petrelciny

W niedziele Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiona na cmentarzu

Dziękujemy uczestnikom modlitwy Drogi Krzyżowej ulicami Szaflar. To nasze wyznanie wiary i modlitwa za rodziny. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w jej organizacji. Panu Wójtowi i służbom gminnym. Panu Sołtysowi za osobiste zaangażowanie. Straży Pożarnej, Pocztom Sztandarowym i harcerzom, którzy zawsze gotowi są służyć. I wszystkim rodzinom, które zatroszczyły się o kolejne stacje.

 Zapraszamy dzieci na mszę świętą  z ich udziałem w każdą niedzielę o godzinie 11.30

       Msze św. od poniedziałku będą odprawiane w tygodniu o 6.30 i 18.00, spowiedź pół godziny przed Mszą św. Zachęcamy też do codziennej Koronki do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15 i do udziału w Adoracji, która trwa do godziny 18. Także do powierzania naszych próśb i podziękowań w Nowennie do Madonny Szaflarskiej.

   Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o 10

     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Już strony tytułowe gazet zapowiadają ważne tematy. To możliwość udziału w tym co aktualnie przeżywa kościół.

Zapraszamy na pielgrzymki organizowane przez parafie: Do Częstochowy i Leśniowa 30 września  zapisy w zakrystii koszt 100 zł, oraz do Warszawy  na dwudniową od 14- 15 października, zapisy do 21 września.

     Wójt i Sołtys Sołectwa Szaflary zwołuje zebranie wiejskie, które odbędzie się 26 września (wtorek) godz. 19.00 w Sali budynku remizy OSP w Szaflarach w sprawie  podziału finansów funduszu sołeckiego na 2018. Zapraszamy wszystkich mieszkańców.

     Serwis legalizacji gaśnic 19 września od 8 do 16 na rynku.

        Życzymy daru błogosławieństwa Bożego na cały tydzień. 

     

Ogłoszenia Duszpasterskie 10.09.2017

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

W środę św. Jana Chryzostoma Doktora Kościoła

W środę o 17.30 bardzo prosimy o poprowadzenie w kościele modlitwy różańcowej Róże Różańcową MB Ludźmierskiej Zelatorka P. Maria Gondzik

W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego W tym dniu 14.09 zapraszamy na  modlitwę Drogi Krzyżowej, którą rozpoczniemy o godzinie 15 w kościele. Tradycyjnie pójdziemy ulicami Szaflar na górę Reinsberg prosząc by zbawienie, które Jezus przyniósł przez krzyż zajaśniało w naszym świecie. Po godzinie 16 na szczycie odprawimy mszę świętą. W tym dniu nie ma adoracji i mszy wieczornej.

 W piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej

 W sobotę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana

 Rozpoczęcie Roku Szkolnego już za nami dlatego zapraszamy dzieci na mszę świętą  z ich udziałem w każdą niedzielę o godzinie 11.30

       Msze św. od poniedziałku będą odprawiane w tygodniu o 6.30 i 18.00, spowiedź pół godziny przed Mszą św. W Borze msza w soboty o godz. 17.00 Zachęcamy też do codziennej Koronki do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15 i do udziału w Adoracji, która trwa do godziny 18.

 Dziś trwa Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszyscy dołączamy się do modlitwy za rodziny wraz z pielgrzymami z naszej Parafii.

  Przypominamy, że kancelaria Parafialna jest otwarta w środy i piątki w godzinach 16-17.30 i w sobotę od 8 do 9.

  Sakramentu Chrztu udzielamy w I i III niedzielę miesiąca na mszy o 11.30  Katecheza przygotowująca do chrztu w sobotę poprzedzającą sakrament po mszy wieczornej.

   Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek o 18.30

   Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o 10

     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest to jedna z tak dostępnych dróg formacji naszej wiary i jej pogłębienia.

      Wójt Gminy Szaflary informuje, iż realizowane na terenie Gminy ścieżki rowerowe wykonane są przy założeniu dopuszczenia przejazdu po nich sprzętu rolniczego dla właścicieli terenów przy ścieżce.

        Życzymy daru błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.   

 22 niedziela zwykła 03.09.3017

  Kalendarz liturgiczny tygodnia:

W piątek Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

W sobotę wspomnienie bł. Anieli Salawy

 Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego  odbędzie się 4 września Mszą św. o godz. 8.00 i o godz. 9.00 w  budynku Szkoły Podstawowej. Rozpoczęcie roku szkolnego Szkoły Podstawowej w Borze o godzinie 9.30 Mszą Świętą w kaplicy.

       Msze św. od poniedziałku będą odprawiane w tygodniu o 6.30 i 18.00, spowiedź pół godziny przed Mszą św. W Borze msza w soboty o godz. 17.00 Zachęcamy też do codziennej Koronki do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15 i do udziału w Adoracji, która trwa do godziny 18.

     Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek o 18.30.

     Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o godzinie 18 na mszy świętej.

     Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o 10.

Przypominamy, że Parafia organizuje następujące pielgrzymki:

Już 10 września Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej zapisy w zakrystii wyjazd w niedziele o 6.30. 30 września Pielgrzymka do Częstochowy do Matki Jasnogórskiej i MB Leśniowskiej koszt 100zł zapisy w zakrystii z zaliczką 20zł.

13-15 października Pielgrzymka do Warszawy grobu bł ks. Jerzego Popiełuszki, zapisy w zakrystii do  15 września z zaliczką 50 zł. Program dostępny w gablocie i na stronie internetowej.

    Informujemy, że dwa największe dzwony naszej świątyni przez najbliższy czas nie mogą być używane. Jest to spowodowane pęknięciem serca dzwonów i niebezpieczeństwem ich oderwania. Potrzeba także gruntownej naprawy całego systemu osadzenia i napędu dzwonów. 

      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest to jedna z tak dostępnych dróg formacji naszej wiary i jej pogłębienia.

      W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Józefa Stanka i Daniela Cudzicha.  Wieczne odpoczywanie……..

        Życzymy daru błogosławieństwa Bożego na cały tydzień. 

       

 

21 Niedziela zwykła 27.08.2017

  Dziś Msza Święta o godzinie 18 będzie odprawiona na cmentarzu

Zakończenie  dziś adoracji Najświętszego Sakramentu po Koronce do BM

W poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

We wtorek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela,

W Piątek Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6.00 do 6.30 i popołudniu od 16 do 18. O 17.45 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa Msze św. o 6.30 i 18.00 i w Borze o 19.00 a spowiedź przed Mszą św. Zachęcamy do Sakramentu spowiedzi dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny.

Chorych odwiedzimy od godz. 8.00

W sobotę o godz. 10.00 spotkanie scholii w Bożej Zagrodzie

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego  odbędzie się 4 września Mszą św. o godz. 8.00 i o godz. 9.00 w  budynku Szkoły Podstawowej.

   W pierwszą sobotę Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 15.00 Zapraszamy

W sobotę 02.09 w godz. 13.00-14.30 na ul. Orkana. Suskiego, Rola Galicowa nastąpią utrudnienia w ruchu z powodu wyścigu Kolarskiego Tatry Tour

       Msze św. od poniedziałku będą odprawiane w tygodniu o 6.30 i 18.00, spowiedź pół godziny przed Mszą św. W Borze od soboty o godz. 17.00  

Od Września Sakramentu Chrztu będziemy udzielać w I i III niedziele miesiąca na Mszy św. o godz. 11.30

Parafia organizuje następujące pielgrzymki:

10 września Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej zapisy w zakrystii wyjazd w niedziele o 6.30. 30 września Pielgrzymka do Częstochowy do Matki Jasnogórskiej i MB Leśniowskiej koszt 100zł zapisy w zakrystii z zaliczką 20zł.

13-15 października Pielgrzymka do Warszawy grobu bł ks. Jerzego Popiełuszki, zapisy w zakrystii do  15 września z zaliczką 50 zł. Program dostępny na stronie internetowej i w gablocie.

      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

      W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Władysława Chrobaka i Stanisława Kalatę.  Wieczne odpoczywanie……..
wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 165657© MATinternet 1999-2017 / Zakopane / Powered by ANTCms