Wspomnienia z Fatimy

Wspomnienia z pielgrzymki do Fatimy

W dniach 17-22 maja 2019 grupa pielgrzymów z Szaflar i okolicznych miejscowości podróżowała po Portugalii.

Odwiedziliśmy malownicze Porto, skosztowaliśmy lokalnego wina, pływaliśmy łódką po „portugalskiej Wenecji”. Nawiedziliśmy także majestatyczne, zabytkowe katedry i klasztory.

Głównym celem pielgrzymki było sanktuarium Matki Bożej w Fatimie, gdzie braliśmy udział w Mszy Świętej, Drodze Krzyżowej oraz różańcu. Panowie z naszej grupy aktywnie uczestniczyli w procesji ze świecami nosząc figurę Madonny Fatimskiej.

Ostatniego dnia pielgrzymki dotarliśmy na najbardziej wysunięty na zachód przylądek Europy, gdzie z wysokości ponad 140 metrów podziwialiśmy Atlantyk.

Nasza podróż zakończyła się w stolicy kraju – Lizbonie. Tam podczas spaceru nad brzegiem rzeki Tag przewodnik przybliżył nam historie podróżników i odkrywców geograficznych.

Wieczorem zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń zajęliśmy miejsca w samolocie do Polski.

Zdjęcia z wyjazdu dostępne pod linkiem:

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1863