Litwa szlakiem Jana Pawła II

Program pielgrzymki „Szlakiem Papieża Jana Pawła II na Litwie”

13.11.2015

Wyjazd około północy (z czwartku na piątek) z Szaflar. Przejazd na Litwę do miejscowości Szydłów - „litewski Lourdes”  albo „litewska Częstochowa”. Jest tam koronowany obraz Matki Boskiej i kaplica wybudowana w miejscu objawień Matki Bożej w 1612 roku oraz pomnik papieża.

14.11.2015

Cytowiany – zespół architektury sakralnej  - największy na Litwie z XVII-XVIII wieku. W skład kompleksu wchodzą: kościół, dziedziniec z kaplicą Świętych Schodów (na wzór rzymskich schodów) i budynek klasztoru. W ołtarzu głównym kościoła można oglądać słynący łaskami obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem.  Droga Krzyżowa obejmuje 39 stacji i jest to największy znany obecnie zespół Drogi Krzyżowej na Litwie.

Wyjazd na Górę Krzyży-wotywnych krzyży-jest tam również krzyż papieża i tysiące innych.  Papież Jan Paweł II podczas pielgrzymki na Litwę w 1993 roku koncelebrował w tym miejscu mszę świętą. Góra Krzyży jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Złożenie krzyża od Parafii Szaflary.

Szawle - kościół św. Piotra i Pawła. Przejazd do Wilna.

15.11.2015

Wilno. Msza święta w Ostrej Bramie, gdzie papież  odmawiał z wiernymi różaniec.

Klasztor sióstr Jezusa Miłosiernego - gdzie był malowany obraz Miłosierdzia Bożego. Aktualnie w pracowni malarza siostry mają kaplicę.

Starówka wileńska, miejsca związane z Mickiewiczem, Słowackim, Miłoszem, także z bł. M. Sopoćko, Rafałem Kalinowskim, ze św. Faustyną itd. Kościół św. Janów - miejsce spotkania papieża z inteligencją, Kościół św. Ducha - polski kościół, miejsce spotkania papieża  ze społecznością polską. Katedra im św. Stanisława, Kościół św. Piotra i Pawła. Cmentarz na Antokolu - gdzie papież składał kwiaty. Domek na Antokolu, w którym  mieszkała siostra Faustyna, gdzie 13 września 1935 roku była podyktowana koronka do Miłosierdzia Bożego.

(Po kolacji można pojechać do Turgiel (30 km od Wilna) na występ regionalnego zespołu ,,Turgielanka”, również z poczęstunkiem regionalnym  specjałem - chlebek ze słoninką i wódką żytniówką – dopłata około 3 euro/osoba)

16.11.2015

Msza święta np. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy oryginalnym obrazie namalowanym  pod dyktando św. Faustyny. Przejazd do Kowna. Katedra kowieńska - miejsce odprawienia mszy świętej przez Jana Pawła II oraz inne miejsca związane z papieżem. Pomnik papieża. Spacer po Starówce, miejsca związane z Mickiewiczem i innymi znanymi ludźmi.

Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

17.11.2015

Przyjazd na miejsce we wczesnych godzinach porannych.

CENA:  740,00 ZŁ

Świadczenia w cenie:

- transport autokarem

- opieka przewodnika lokalnego

- zakwaterowanie w hotelu i domu pielgrzyma na Litwie (pokoje 2-6 osobowe)

- 3 śniadania i 3 obiadokolacje

- bilety wstępów

- ubezpieczenie KL i NNW

Napoje do kolacji dodatkowo płatne.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1651