Sztafeta modlitwy za ŚDM

30 listopada, w I Niedzielę Adwentu, w katedrze na Wawelu rozpoczęła się Diecezjalna Sztafeta Modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży.

Dlaczego to ważne przedsięwzięcie? Jak wiecie, już za niecały roku czeka nas wydarzenie, jakiego do tej pory jeszcze ani w Polsce, ani w Krakowie nie mieliśmy!

Czujemy się wyróżnieni, bo Światowe Dni Młodzieży niosą w sobie moc nadziei i nowy powiew Ducha Świętego, który porusza serca młodych całego świata. Jako Kościół w Polsce, a zwłaszcza Kościół krakowski, musimy wspólnie podjąć trud przygotowania tego dzieła. Nie jesteśmy jednak sami, wspiera nas Ojciec Święty, wspierają wszyscy zaangażowani w przygotowania oraz tak wielu młodych z całego świata, którzy już teraz modlą się za nas i nie mogą się doczekać spotkania w lipcu 2016 roku.

Jako diecezja mamy zadanie całkiem wyjątkowe: to my gościć będziemy młodych podczas tygodnia Wydarzeń Centralnych. To, jak wszyscy przeżyjemy te dni, zależy w dużej mierze od tego, jak się na nie przygotujemy, w parafiach i osobiście. Dlatego też każda parafia naszej diecezji, poprzez swoją modlitwę może włączyć się w przygotowanie duchowe Światowych Dni Młodzieży.

Dzisiaj nasza Parafia ma zaszczyt modlić się w tej właśnie intencji. Dołącz do nas!!!

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1861