Olimpiada Franciszkańska

W dniach 24 i 25 marca nasza parafianka Katarzyna Gacek z klasy       III B gimnazjum wraz z Księdzem Sebastianem Baster brali udział w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Franciszkańskiej Wiedzy o św. Maksymilianie w Siedlcach k. Warszawy.

W finale oprócz Kasi, która reprezentowała z dwoma innymi uczniami, naszą diecezję wzięło udział 55 osób z 14 diecezji.  Trzeba przyznać, że poziom był bardzo wysoki – wszyscy uczestnicy finału wykazali się olbrzymią wiedzą i znajomością życia  św. Maksymiliana.
    I choć Kasia była poza pierwszą dziesiątką  - trzeba mieć nadzieję, iż w przyszłorocznej edycji Olimpiady – dziesiątej z rzędu, znajdą się chętni do poznania tego Wielkiego Polaka i Wielkiego Świętego Kościoła!

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1817