Archidiecezjalne spotkanie kolędników misyjnych

Prawie 2 tysiące dzieci z całej Archidiecezji przybyło do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II, by uczestniczyć w Archidiecezjalnym spotkaniu kolędników misyjnych.

Centralnym punktem spotkania była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem emerytowanego biskupa pomocniczego Jana Zająca. W koncelebrze uczestniczyli kapłani opiekujący się w parafiach grupami misyjnymi oraz obecni i byli misjonarze, wśród nich ks. Jan Kabziński Kustosz Sanktuarium i ks. Tadeusz Dziedzic - dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego Kurii w Krakowie i proboszcz parafii NSPJ w Krakowie, którzy kiedyś razem pełnili posługę misyjną w Tanzanii.

Kierując słowo do dzieci bp Zając użył pięciu słów kluczy: "PODZIWIAM - za trud przyjazdu małych misjonarzy do Sanktuarium pomimo trudnych warunków atmosferycznych; GRATULUJĘ - odwagi w wędrowaniu od domu do domu, śpiewania kolęd i zbierania ofiar na misje; DZIĘKUJĘ - za każde dobro, które zrodziło się z waszej misyjnej posługi, za każde świadectwo waszj wiary; PROSZĘ - w imieniu Kościoła - byście nie ustawali w głoszeniu Orędzia o Bożym Narodzeniu, byście tę prawdę głosili przez cały rok".

Na koniec hierarcha zaapelował do wszystkich kolędników: "RADUJCIE SIĘ - głoście z radością Orędzie o Bożym Narodzeniu, tak jak dziś z wielką z radością kolędujecie w tym Sanktuarium".
Spotkanie zakończyło się rozstrzygnięciem misyjnego konkursu i rozesłaniem kolędników.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1627