Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom

W pierwszą niedzielę Adwentu, 30 listopada 2014 r., po raz dwudziesty pierwszy rozpocznie się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - największa ogólnopolska akcja Caritas. W tym roku jej hasłem są słowa „Dziecko sercem rodziny”. Rozprowadzamy w parafiach świece z logo Caritas, które - mamy nadzieję - znajdą swoje miejsce na wielu wigilijnych stołach. Ich płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi dziećmi w Polsce i na świecie. W Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom biorą udział prawie wszystkie parafie naszej archidiecezji. Dzięki ofiarom za świece będziemy mogli zorganizować przyszłoroczne ferie zimowe i akcję wakacyjną dla dzieci, a także dofinansować placówki dla dzieci, które prowadzimy. Są nimi m.in. świetlice środowiskowe - Ośrodki Wsparcia Dziennego, w których popołudniami dzieci mogą zjeść ciepły posiłek, odrobić lekcje i spędzić twórczo czas pod okiem wykwalifikowanych pedagogów. Środki z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wykorzystywane są również podczas innych akcji, np. przygotowań do roku szkolnego lub dożywiania dzieci w szkołach. Miesięcznie na obiady dla dzieci w szkołach krakowska Caritas wydaje ok. 10 000 PLN. Tegoroczna kampania po raz piętnasty ma charakter ekumeniczny. Obok Caritas uczestniczą w niej Diakonia Kościoła Luterańskiego i Reformowanego oraz ELEOS Kościoła Prawosławnego.  Mamy nadzieję, że i w tym roku wigilijna świeca Caritas stanie się symbolem solidarności z najbardziej bezbronnymi ofiarami ubóstwa.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1418