Pielgrzymka dzieci i młodzieży do Kalwarii

W minioną sobotę (30.08.), jak co roku, odbyła się XLII Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Jej centralnym punktem była celebracja Mszy św., w trakcie której krzyż animatorski i związaną z nim posługę przyjęli animatorzy Ruchu Światło-Życie, animatorzy liturgiczni, animatorzy muzyczni, animatorzy Dzieci Bożych oraz ceremoniarze parafialni. Wydarzenie to dokonało się w obecności

Ks. kard. Stanisława Dziwisza, Ks. bpa Jana Szkodonia, O. bpa Damiana Muskusa oraz licznie zgromadzonego prezbiterium Kościoła krakowskiego (ponad 150 kapłanów).

Oczywiście i naszej szaflarskiej Służby Liturgicznej i Scholi nie mogło zabraknąć na tym wyjątkowym wydarzeniu. Wraz z księdzem Sebastianem, Siostrą Dorotą, Siostrą Agnieszką oraz panią Anią Dzierżęga do Kalwarii udała się blisko pięćdziesięcioosobowa grupa. Nie zabrakło również atrakcji np. drużynowego śpiewu - ministranci kontra członkinie scholi, „wywiadu rzeki” na temat Oazy i bycia animatorem.

Dodatkowo w czasie samej liturgii Mszy Świętej Emilka Stopka oraz Kamil Dzierżęga wspaniale reprezentowali w strojach góralskich rejon Podhala w procesji z darami oraz procesji światła.

Wspaniały był to dzień, piękna pogoda i cudowne humory!

Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejną, już 43. Pielgrzymkę, za rok!

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1720