Olimpiada

Finał VIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy

o św. Maksymilianie

Ogromnie się cieszymy z niewątpliwego sukcesu naszej parafianki Anety Bryja, która w ubiegłą środę (2 kwietnia) reprezentowała naszą Wspólnotę oraz Zespół Szkół w finale VIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie wiedzy o św. Maksymilianie w Siedlcach, koło Warszawy. I choć nie zajęła żadnego punktowanego i nagradzanego miejsca, już jej sam udział, jako jednej z trzech reprezentantów naszej Diecezji w tym Konkursie jest niebywałym zaszczytem i sukcesem. Trzeba również przyznać, że konkurencja była bardzo dobrze przygotowana i jednocześnie niesamowicie trudna. Finał składał się, bowiem z części pisemnej i ustnej. W tej pierwszej – pisemnej - każdy uczestnik musiał w 45 minut odpowiedzieć na 35 pytań. Łącznie można było zdobyć 56 punktów. A wzięło w niej udział 70 uczestników z 20 diecezji. W drugiej – ustnej - pięciu pierwszych finalistów z największą liczbą punktów uzyskanych z części pisemnej, musiało zmierzyć się z serią 3 dodatkowych pytań wybieranych z pośród puli kilkudziesięciu podzielonych na trzy kategorie o oddzielnej punktacji: dwóch, czterech oraz sześciu punktów. Uczestnik z największą liczbą punktów uzyskanych z obu części wygrał Olimpiadę.

Wróćmy jednak do początku tej Olimpiady. W naszym szkolnym etapie wzięło udział 14 uczestników. Trzech z pośród nich zakwalifikowało się do etapu diecezjalnego, przeprowadzonego 4 marca 2014 r. w krakowskim klasztorze Ojców Franciszkanów. Wtedy to okazało się, że Aneta na 24 czterech uczniów zajęła III miejsce, stając się w ten sposób reprezentantką naszej Diecezji w finale tej Olimpiadzie. Aby wziąć w nim udział Aneta wraz z księdzem Sebastianem musiała pokonać blisko 400 kilometrów w czasie siedmiu godzin, docierając do parafii św. Maksymiliana w Siedlcach. Tam oboje zostali ugoszczeni przez OO. Franciszkanów oraz zaprzyjaźnionych Parafian.

I choć Aneta nie zajęła miejsca na podium – ogromnie gratulujemy jej udziału w Finale i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie nas w tej Olimpiadzie. Mamy jednocześnie nadzieję, iż w przyszłym roku znajdzie się duża grupa chętnych do uczestnictwa w tym konkursie.

wydrukuj dokument   wyślij znajomemu   ilość wyświetleń 1711